Pachnące mydełko na cześć Rodziny!

15 maja, w Dniu Rodziny, w grupie „Krasnoludki“ było bardzo miło pachnąco, bąbelkowo, bajkowo i rodzinnie. Rodzinne warsztaty mydlarskie to niepowtarzalna okazja, aby zaprojektować i stworzyć wyjątkowe mydełka, pachnące Rodziną.
Głównym zadaniem było stworzenie własnego, niepowtarzalnego pachnącego mydełka, w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu przy obopólnej współpracy wszystkich członków rodziny. Do wykonania pracy potrzebne były różnorakie foremki, elementy dekoracyjne i zapachowe, takie jak lawenda, mięta, płatki róż, cynamon. Dzieci miały możliwość za pomocą zmysłów zdobywać nowe doświadczenia, doznawać przyjemnych wrażeń, łącząc różne elementy i zapachy, wybierając kształty, dekorując różnorodnymi ozdobami, nadając mydełkom piękny kolor oraz nadzwyczajny zapach, co sprawiało, że każde mydło było wyjątkowe. Po wykonaniu mydełka rodzice z dziećmi zabawili się w zabawę ruchową „Wyścig rodzin”, podczas której śmiechu było co niemiara.
Na zakończenie „Krasnoludki” zadeklamowały wiersz z okazji Dnia Rodziny, wręczając Rodzicom własnoręcznie wykonane serduszka. Warsztaty miały wyjątkowy charakter, sprawiły wszystkim mnóstwo radości, a przyjemny zapach używanych olejków różanych długo unosił się w powietrzu. Mamy nadzieję, że ten pachnący i przyjemny dla zmysłów pomysł na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.
Dziękujemy za niepowtarzalne wrażenia!
Info i zdjęcia Grażyny Sz.