Zakończenie projektu „Poznawanie Ojczyzny poprzez pomoce metodyczne”

3 maja b.r. w Żłobku-przedszkolu w Mejszagole odbyło się przedsięwzięcie podsumowujące projekt placówek nauczania przedszkolnego rejonu wileńskiego “Poznawanie Ojczyzny poprzez różnorodne pomoce metodyczne”. Na tej podstawie świętowaliśmy dzień Konstytucji obojga narodów 3 Maja, dzieliliśmy się doświadczeniem, wzbogaciliśmy się o nowe idee.
W projekcie wzięło udział 44 pedagogów z 19 placówek przedszkolnych. Cieszymy się, że wśród uczestników projektu znaleźli się nasi partnerzy społeczni z polskiego przedszkola Nr. 29 im . Jana Platera Gajewskiego w Dyneburgu na Łotwie, ze Żłobka-przedszkola „Płomyczek“ w Ejszyszkach w rejonie solecznickim, z Gimnazjum im. Ks. Józefa Obrembskiego oraz z Gimnazjum VKL Algirdasa w Mejszagole.
33 uczestników projektu podzieliło się zdjęciami przygotowanych pomocy dydaktycznych na stronie www.facebook.com w grupie zamkniętej „Poznawanie Ojczyzny poprzez pomoce metodyczne”. Na zakończenie projektu 15 uczestników zaprezentowało swoje pomoce dydaktyczne dla 23 uczestników końcowego przedsięwziecia.
Na uroczystym zakończeniu projektu między innymi gościliśmy dyrektorkę polskiego przedszkola Nr. 29 im. Jana Platera Gajewskiego w Dyneburgu na Łotwie panią Anżelę Dubowską, dyrektorkę Gimnazjum w Awiżeniach panią Alicję Bilińską, dyrektorkę Szkoły Podstawowej im Mariana Zdziechowskiego w Suderwiu panią Renatę Starenkiene.
Wszystkim uczestnikom i gościom serdecznie dziękujemy za udział i współpracę.
Info. K. Misewicz, tłumaczenie na język polski J. Markiewicz, foto. V. Piatkowa, I. Rudžionienė, K. Snieżko, G. Szwaikowskaja